Welcome
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla facilisis at vero eros et accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore te feugait nulla facilisi. Nam liber tempor cum soluta nobis eleifend option congue nihil imperdiet doming id quod mazim placerat facer possim assum. Typi non habent claritatem insitam; est usus legentis in iis qui facit eorum claritatem. Investigationes demonstraverunt lectores legere me lius quod ii legunt saepius. Claritas est etiam processus dynamicus, qui sequitur mutationem consuetudium lectorum. Mirum est notare quam littera gothica, quam nunc putamus parum claram, anteposuerit litterarum formas humanitatis per seacula quarta decima et quinta decima. Eodem modo typi, qui nunc nobis videntur parum clari, fiant sollemnes in futurum

Mooi gesproken, Chris. Je bent niet alleen een mooie schrijver, maar ook nog eens een wijs mens. Ik vind je weblog een verademing in de verschraalde internetwereld waarin wij leven. Wil je niet een keer een borrel met me komen drinken?
Het klopt wel wat je zegt. Ik woon al jaren in Zwitserland en daar is beleefdheid een hoog goed. Kritiek geven ja, maar in een beleefd jasje, en met een zekere bescheidenheid. Ik voel me daar wel in thuis.
“De Nederlander” reflecteert niet, maar neemt eenvoudigweg aan dat hij of zij over alles een vreselijk interessante mening heeft die de hele wereld dient te weten, en speciaal in het buitenland willen we graag laten zien hoe modern, cosmopoliet en goed gebekt we wel niet zijn. Het spreekt dan voor zich dat je (terecht) als blaaskop gezien wordt.
Ik generaliseer hier natuurlijk, “de Nederlander” bestaat niet.
Maar net zoals je schrijft, verergert het internet deze eigenschappen. Grof, boers, schelden, geen waarheid boven de eigen mening, en die mening is vaak gebaseerd op 3 minuten googlen, of napraten wat op de snelle sites wordt gecommuniceerd. Internet=snelheid, snelheid en overal een mening over hebben is cool.
Reflectie, belezenheid, bescheidenheid, wijsheid, zijn daarbij waardes van gisteren, en deze waarden worden naar mijn mening met het spreekwoordelijke badwater weggegooit.
Mooi gezegd, Ronald. Spijker op de kop. Niets meer aan toe te voegen.
@casandra: zie mail
In dit stuk van je Chris, mis ik toch 1 ding.
En dat is, dat je hier in Nedeland heel ver kunt gaan, als het om de vrijheid van meningsuiting gaat.
@willeke:
Je kunt in Nederland best ver gaan. Maar er is een grens en die wordt (met name op het internet) vaker overschreden dan menigeen denkt.
Bovendien gaat dit stuk over verbale en fysieke agressie. Allebei zijn ze gewoon bij wet strafbaar gesteld.
Je mag hier ook wel langskomen als je een borrel meebrengt π
@Henk: is die uitnodiging voor cassandra of voor mij?
Hmm, heb ik een keus? π
Nee was voor voor jou kerel π
Onroerend verhaal Chris!!
Ik herken dit heel erg goed uit mijn eigen omgeving,helaas kan ik mij geen enkele voorstelling maken met het bovenstaande verhaal.Een aantal vriendinnen vinden het geweldig om een aantal malen per jaar met mij na de zwarte markt gaan. Nu zal jij net als mij denken waar gaat dit over. Ik heb de pech dat ik 2.04 cm meet en in omvang mijn lengte niet benadeel. De dames merkten op dat als ik voorop liep, zij alle ruimte kregen van de overige bezoekers.
Maar ik denk dat jij in geval van fysiek geweld meer te vrezen hebt van mensen van jouw eigen postuur en wannabee boefjes. Die zullen jullie russen het bloed wel kunnen drinken.
Maar iemand die gewoon zijn ding doet, die brand zijn vinger echt niet aan een rus. Ik heb zelf ervaringen gehad met reporters als H.S en HJK. Die mensen weten dat ik op hun spuug, vooral op de televaag.Uiteindelijk krijg je van een rus meer respect dan van de omgeving, dat is de kracht, en zwakke plek van de persoon die kiest voor dit beroep.
Een rus heeft denk ik meer last van de korte lontjes dan de normale man die af en toe niet bij de les was en justitie de kans heeft gegeven een zaak te starten.